חיפוש אחר מדור דרושים בקנדה הפך להיות מנת חלקם של צעירים ישראלים אחרי צבא או סטודנטים, אשר לא השיגו עדיין פרנסה קבועה ומעוניינים להתכלכל בכבוד ולחסוך כסף. עם כל הכבוד לשינויים אותם עושה בימים אלה יאיר לפיד, כלכלתה של ישראל עדיין רחוקה להיות ממשביעת רצון והיכולת לעשות סכומי כסף יפים כתוצאה מעבודה – הפכה להיות די נדירה. בשל כך, מעבר לנסות לעשות את הכסף הגדול במדינה זרה כמו קנדה הפך להיות לגיטימי ואף פופולארי.

הבעיה היא שקשה להשתלב בכלכלה זרה – מכמה בחינות: ראשית, השפה הזרה שאיננו מורגלים לה ברוב המקרים. שנית, היכולת למצוא מקומות עבודה במקום שאיננו מכירים אינו קל, אלא אם כן יהיה ברשותנו לוח דרושים בקנדה שבו נוכל להיעזר או חברה ישראלית שתעסיק אותנו במהירות. שלישית, נושא אשרת העבודה כך שנוכל לעבוד בצורה חוקית – גם הוא לעיתים בעייתי. על כל הנושאים הללו – במאמר.

כיצד למצוא מדור דרושים בקנדה ולהשתלב בעבודה?
ניתן לבצע את החיפוש הזה בשני מישורים – האחד, לנסות ליצור קשר עם מעסיקים וחברות בקנדה עצמה לאחר שהגענו למדינה או דרך האינטרנט. פעולה זו לא מומלצת כיוון שאיננו מכירים את האנשים ואמינותם ולך נדע למה נכנסנו (אולי הם משת”פים של משטרת ההגירה?). המישור השני הוא לצאת לעבודה בקנדה דרך חברה ישראלית השולחת עובדים ישראלים לעבודה שם.

מציאת משרות דרושים בקנדה אשר מחפשות חברות ישראליות זוהי פעולה קלה מאוד וניתן למצוא לוח כזה בהרבה מאוד אתרים העוסקים בעבודה בחו”ל תוך חיפוש מהיר בגוגל. הקושי האמיתי הוא למצוא חברה מספיק אמינה וטובה שתספק לנו את כל התנאים לעבוד בראש שקט, ועדיף באופן חוקי.

באופן חוקי אמרת? האם זה אפשרי?
כן, זה בהחלט אפשרי – כל עוד יודעים איך לעשות את הדברים. להוציא אשרת עבודה בקנדה זהו לא דבר פשוט במיוחד, אך אם החברה שאתם יוצאים לעבוד איתה מספיק מתקדמת ומקצועית, יש לה ניסיון רב בנושא והיא תדע בדיוק איך לסייע לכם להשיג את התעודה המיוחלת. ניסיון להשיג את הויזה באופן עצמאי גם הוא בא בחשבון, אך תמיד יהיה עדיף לנסות להיעזר בחברה שלכם לה יש ניסיון רב עם הנושא.