עבודה אחרי צבא פעם המסלול היה קבוע לאחר סיום שירותך הצבאי – מטייל קצת בעולם, ולאחר מכן עובד או לומד. היום לצעירים יש אופציה חדשה, מעניינית, ואפילו משתלמת, עבודה בחו”ל.
בכדי למצוא באופן מסודר וחוקי עבודה בחו”ל, מומלץ לפנות לחברות השמה
(כמו Recuit), או להעזר בלוח דרושים יעודיים של עבודה בחו”ל.

אם ברצונכם לטוס לחו”ל למטרות טיול או לימודים, בשילוב עם עבודה, ניתן ואפילו מומלץ לפנות לחברות השמה, כך תוכלו למצוא את המידע האמין והאובייקטיבי ביותר, עם ליווי אישי לאורך כל הדרך. חברות ההשמה יעזרו לכם גם במקרים כמו חוסר הסתדרות עם החברה בחו”ל וכדומה.

אם אתם מחזיקים בויזה לארה”ב, תוכלו למצוא עבודות בעגלות, מכירות וכדומה, אם אין לכם ויזה או מסיבה מסוימת קיבלתם סירוב משגרירות ארה”ב, תוכלו לעבוד במדינות אחרות כמו קנדה, אנגליה, הולנד, ואפילו מדינות מקצהו השני של העולם כמו אוסטרליה.

עבודה בחו”ל בעלת הפוטנציאל הרווחי הגבוה ביותר, היא כאיש מכירות של עגלות בקניונים, המוצרים שנמכרים בתחום זה הם מוצרים כמו מוצרי ים המלח, איפור מינרלי וכדומה. השכר מעבודה בחו”ל כאיש מכירות לא נמדדת לפי משכורת בסיס, אלא לפי כמות המכירות שעשית. השכר נמדד לפי אחוזים, למשל כשתמכור מוצר מסויים, תרוויח 20% מסכום הקנייה. כך העבודה גורמת למרץ רב אצל המוכרים, עקב זה שהעבודה לא נמדדת בעבודה קבועה, אלא ככל שתצליח יותר בעבודה, כך השכר שלך יגדל. העבודה היא קשה, מבוססת על שעות של עמידה על הרגליים, ונסיוני שכנוע של עוברים בקניון, לקנות את המוצר.

חוץ מהקושי הפיזי בעבודה בחו”ל, קיים גם הקושי המנטאלי, התרחקות מוחלטת מבניי המשפחה וחברים. העבודה מתאימה להרפתקנים נחושים במטרתם ומלאי מוטיבציה, ופחות לאנשים שצריכים לרוב להיות בקרבת חבריהם ומשפחתם.
חשוב שתזכרו שאתם טסים לעבודה, ופחות להנאה (אך גם זה חלק לא פחות חשוב בטיול).