צעירים ישראלים רבים בוחרים בשנים האחרונות לטוס לחו”ל ולעבוד בשורה ארוכה של תחומים. רבים מהם נתקלים לא אחת בעבודה בעגלות אך נרתעים מכך, שלא בצדק יש לומר, ומחפשים אחר עבודה בחו”ל לא בעגלות בתחומים אחרים. רבים אינם יודעים אולי אך ישראלים לא עובדים “רק בעגלות” אם כי גם בתחומי עבודה רבים נוספים המאפשרים גם להם להגשים את החלום, לחיות ולהרוויח בגדול!

עבודה באבטחה

חברות רבות, הן בבעלות ישראלית והן בבעלות מקומית, פועלות מסביב לעולם בתחום האבטחה והביטחון. חברות אלו מחפשות אחר צעירים ישראלים בוגרי שירות צבאי שכן הן מכירות בהכשרה הקרבית הניתנת ללוחמי ולוחמות צה”ל המאפשרת להם להשתלב בהצלחה יתרה בתחום האבטחה והביטחון גם מחוץ לישראל. המשכורת הממוצעת בעבודה בבטחה בחו”ל עומדת על כ- 3000 דולר בהתאם למקום העבודה, אופי העבודה והחברה המעסיקה. בנוסף ניתנים לעובד כרטיסי טיסה חינם וכן מגורים על חשבון החברה.

עבודה בהובלות

תחום ההובלות הופך להיות דומה מאוד לתחום העגלות- מקצוע מבוקש מאוד בקרב צעירים ישראליים. חברות רבות פועלות מסביב לעולם בתחום זה ומחפשות אחר צעירים ישראלים לא רק לעבודה בסבלות אם כי גם לעבודה כנהגי משאיות, פקידות, משכירות, עובדי מחסן ושינוע, מנהלי עבודה ועוד. השכר הממוצע בעבודה בהובלות עומד על כ- 3700 דולר בכל חודש ומשתנה בין אזור העבודה, אופי העבודה והחברה המעסיקה. בנוסף, החברות מעניקות לעובדיהן מגורים מסובסדים וכרטיסי טיסה חינם הלוך ושוב מישראל למדינה בה תעבדו.

עבודה כמנעולן חירום

מנעולן חירום הינו אחד התחומים הצעירים והמתפתחים ביותר עבור צעירים בחו”ל. ראשית, עוברים העובדים הכשרה על חשבון החברה בפריצה, תיקון והחלפה של מנעולים רבים ומגוונים החל מדלתות בתים ועד לרכבים, מכולות, כספות ועוד. בהמשך, יוצא העובד לעבודת שטח עצמאית כשהוא מצויד ברכב ובכלי עבודה מגוונים המאפשרים לו לבצע את עבודתו במהירות. השכר בעבודה כמנעולן חירום בחו”ל עומד על כ- 3500 דולר בכל חודש בהתאם לאזור העבודה והחברה המעסיקה.

תחומי עבודה נוספים

עבור צעירים ישראלים ישנן אפשרויות תעסוקה רבות נוספות הן בעסקים מקומיים והן בחברות ישראליות הפועלות בחו”ל. תחומי עובדה נוספים הינם עבודה במלצרות, עבודה כאופר בקהילות היהודיות, עבודה בבתי מלון ועוד תחומים נוספים. יש לציין כי השכר הממוצע בעבודות אלו נמוך מהשכר בתחומי העבודה שהוזכרו בפסקאות הקודמות והוא עומד על כ- 3500 דולר בכל חודש בהתאם לסוג העבודה ומקום העבודה.