ישראלים רבים מחזיקים באזרחות קנדית המקנה להם זכויות רבות החל ממגורים בקנדה דרך הצבעה בבחירות הקנדיות ועד למגוון אפשרויות תעסוקה ועבודה בקנדה. רבים כלל אינם יודעים כי קנדה מדורגת בין המדינות בה רמת החיים הינה מהטובות ביותר כשהיא בולטת בין הראשונות ברשימה, נתון זה ללא ספק מעודד הגירה של רבים לקנדה ובפרט של ישראלים המחזיקים באזרחות קנדית הבוחרים לחיות טוב יותר.

הכלכלה והתעשייה הפורחת של קנדה מציעה לאזרחים קנדיים מגוון רחב של משרות בתחומים רבים ומגוונים. לא רק תחומי עבודה רבים מוצעים לישראלים בעלי אזרחות קנדים אם כי גם מגורים ברמה הגבוהה ביותר, עלות מחייה נמוכה, משכורות גבוהות ואינספור אתרי תיירות, אטרקציות, תרבות ובילויים באחת המדינות היפות והמעניינות ביותר בעולם.

עבודה בקנדה
האפשרות הראשונה הניצבת בפניהם של אזרחים קנדיים הינה עבודה בגבולותיה של קנדה. חברות ישראליות רבות פועלות בתחומה של קנדה, בעיקר בשל הכלכלה הפורחת והאזורים העשירים הקיימים בה, תוך שהן מחפשות אחר צעירים ישראלים המעוניינים לעבור לקנדה ולעבוד במדינה באופן חוקי לגמרי.

בין העבודות הרווחיות ביותר לישראלים בעלי אזרחות קנדית בולטות העבודה בעגלות עם משכורת ממוצעת של כ- 8000 דולרים קנדיים בחודש, עבודה בתחום המנעולנות עם שכר חודשי ממוצע בגובה של כ- 3500 דולרים קנדיים, עבודה בהובלות עם משכורת חודשית ממוצעת בגובה של כ- 4000 דולרים קנדיים ועוד.

בנוסף, ישראלים רבים משתלבים בתעשייה ובחברות קנדיות שונות בהן המשכורת הממוצעת עומדת על כ- 3500 דולרים קנדיים בכל חודש אך הסכום משתנה בין החברות השונות ועל פי התפקיד שלך, ותק ועוד.

עבודה מחוץ לקנדה
ישראלים בעלי אזרחות קנדית יכולים לעבוד גם מחוץ לקנדה כאשר רשימת המדינות בהן יוכלו להשתלב במעגל העבודה הינו רחב וזאת מתוקף הסכמים בין קנדה למדינות אחרות בעולם. ראשית, ארה”ב שכנתה הקרובה של קנדה מציעה לישראלים המחזיקים באזרחות קנדית את הזכות לעבוד ולהתגורר במדינה ללא כל צורך באישורים מיוחדים.

אוסטרליה לדוגמה מעניקה גם היא אפשרות עבודה לאזרחים קנדיים באוסטרליה תוך שהם נהנים מהקלות משמעותיות בהנפקת אישורי העבודה. אירופה גם היא, בדומה לארה”ב ואוסטרליה, מעודדת את האזרחים הקנדיים להשתלב בשוק העבודה האירופאי תוך שאזרחים קנדיים נהנים מהקלות משמעותיות בהנפקת אישורי עבודה במדינות האיחוד האירופאי.

אפשרויות התעסוקה עבור ישראלים המחזיקים באזרחות קנדית הינן רבות ומגוונות והם יכולים לבחור היכן לעבוד כאשר כמעט כל מדינה בעולם מעניקה להם את האפשרות לעבור אליה ולעבוד בה באופן חוקי. האפשרויות רבות, מגוונות ומשתלמות במיוחד כאשר השכר גבוה פי עשרות מונים מהעבודות המוצעות בישראל לצעירים המחזיקים באזרחות קנדית.