עבודה לסטודנטים :

סטודנטים רבים בישראל נאלצים לפנות אל שוק העבודה בזמן לימודיהם, שכן מימון לימודים, מחיה, הוצאות שוטפות (כגון שכירות דירה, ביטוחים הוצאות על רכב וכו’) דורשות מהם להגיע להכנסה מסוימת בכדי לעמוד בכל ההוצאות.

האתגר שניצב בפניהם הוא לא פשוט, מצד אחד קיים עבורם הצורך לעבוד בכדי להתקיים אך הם אינם תמיד יכולים לעבוד במתכונת קבועה או שעות מרובות עקב אילוצי הלימודים.

יחד עם זאת, המון עסקים במשק הבינו והפנימו את הצורך של סטודנטים לעבודה וככל שחלפו השנים יותר ויותר משרות לסטודנטים נפתחו.

פרט למשרות סטודנט ספציפיות המאפשרות לסטודנטים לעבוד תוך כדי לימודיהם במשרות הקשורות לנושאי הלימוד אותם הם לומדים, ישנם לא מעט תחומים שסטודנטים משתלבים בהם כיום בהצלחה רבה.

מסעדנות – עבודה במסעדות / ברים / פאבים הינה העבודה הפופולארית ביותר עבור סטודנטים, הסיבה לכך היא שקיימים מגוון תפקידים עבור הסטודנטים כגון : מלצרים, ברמנים, שוטפי כלים, מארחים, מנהלי משמרת וכו’.

הסיבה הנוספת בגינה עבודה זו היא הפופולארית ביותר בקרב סטודנטים היא האפשרות לעבוד במשמרות, ולעתים משמרות לא ארוכות, שכן סטודנטים רבים זמינים לעבודה רק בסופי שבוע או בשעות ספציפיות בלבד, ותחום המסעדנות הוא בין התחומים הגמישים ביותר מבחינת שעות העבודה.

בנוסף, בתחום המסעדנות ישנו צורך מתמיד בעובדים, לכן גם סטודנטים כמו שאר המועמדים יכולים בהחלט למצוא משרות עבורם בתחום זה.

מכירות / שירות לקוחות – עבודה בתחום המכירות והשירות היא עבודה נוספת שמאוד פופולארית בקרב הסטודנטים בישראל.

בתחום זה ניתן לעבוד באופן פרונטאלי (חנויות קניונים דוכנים וכו’), או במוקדים טלפוניים, ישנם גם משרות ספציפיות שאף מאפשרות עבודה מהבית בתחום זה.

הסיבה לכך שסטודנטים רבים עובדים בתחום זה היא עקב האפשרות לעבוד במשמרות ובחלק מהמקרים גם בסופי שבוע.

עבודה בתחנות דלק – עבודה בתחנות הדלק השונות היא עבודה נוספת שמאוד פופולארית בקרב סטודנטים רבים.

ניתן לעבוד במתחם תחנת הדלק כמתדלקים, מוכרים בחנויות הנוחות, בשטיפת רכבים וכו’.

הסיבה העיקרית שבגינה סטודנטים רבים עובדים בעבודה זו היא עקב האפשרות לעבוד במשמרות, כולל סופי שבוע ולעתים גם משמרות לילה.